Wydarzenia

Na terenie powiatu leskiego prowadzono działania „MOTOCYKL”

Data publikacji 01.07.2024

W minioną niedzielę policjanci na drogach powiatu leskiego prowadzili działania „MOTOCYKL”. Ich podstawowym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego dlatego w okresie wakacyjnym będą one powtarzane cyklicznie.

W związku z trwającym sezonem motocyklowym a tym samym zwiększeniem ruchu motocyklistów policjanci leskiej drogówki prowadzili w niedzielę wzmożone działania kontrolno – prewencyjne „MOTOCYKL”.
Czynności policjantów ukierunkowane były na zintensyfikowanie kontroli kierujących motocyklami i motorowerami oraz ujawnianie przestępstw i wykroczeń popełnianych na drogach przez tę grupę uczestników ruchu drogowego.  

W trakcie prowadzenia działań funkcjonariusze badają stan osób kierujących jednośladami, wykorzystując urządzenia do badania stanu trzeźwości oraz narkotestery. Wykonują również pomiary prędkości na trasach, którymi często poruszają się motocykliści.
Głównym celem policyjnych działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez motocyklistów, a więc bezpieczeństwo ich samych i innych uczestników ruchu, dlatego w okresie wakacyjnym będą one powtarzane cyklicznie.

 

Powrót na górę strony