Wydarzenia

59-letni mężczyzna utonął w Jeziorze Solińskim

Wczorajszego popołudnia w Jeziorze Solińskim w miejscowości Rajskie, utonął mężczyzna. 59-latek został wyciągnięty z wody przez świadka. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Wczoraj po godz. 16, dyżurny leskiej Policji został powiadomiony o utonięciu osoby w Jeziorze Solińskim. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy łodzią służbową dotarli na miejsce tragedii wynika, że 59-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego zatonął razem z łodzią o napędzie elektrycznym, którą pływał po zalewie.

Wystający z wody dziób łodzi zauważył mężczyzna, który wcześniej widział ją płynącą po jeziorze. Swoją łodzią wiosłową podpłynął do wraku i wówczas zauważył dryfujące ciało mężczyzny. Świadek wyciągnął  go z wody, powiadomił służby i podjął próbę ratowania jego życia. Niestety, mimo reanimacji, 59-latka nie udało się uratować.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa nad wodą:

•    korzystając z kąpielisk, do wody wchodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby do tego uprawnione,
•    stosujmy się do poleceń wydawanych przez ratowników,
•    nigdy, nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu,
•    nie wchodźmy do wody zaraz po opalaniu - może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności,
•    nigdy nie pozwalajmy, aby dziecko samo weszło do wody, pamiętajmy, że nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze musi czuwać ktoś dorosły,
•    nie skaczmy do wody z dużej wysokości - takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy lub kręgosłupa,
•    dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających, powinny mieć na sobie założony kapok.

Powrót na górę strony