Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wydarzenia

Debatowali z seniorami na temat ich bezpieczeństwa

Wczoraj w Klubie Seniora w Lesku odbyła się debata społeczna podczas, której rozmawiano o tym, jak nie dać się oszukać przez osoby podszywające się pod członków rodziny czy pracowników instytucji. Nie zabrakło tematów o tym jakie niebezpieczeństwa występują w Internecie oraz jak się przed nimi chronić. Policjanci przedstawili również zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zachęcając do korzystania z tego pożytecznego narzędzia.

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Lesku podinsp. Grzegorz Koczera wraz z policjantami przeprowadzili debatę społeczną o bezpieczeństwie osób starszych. Odbyła się ona w leskim Klubie Seniora, ale do udziału w niej zaproszeni byli wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta i gminy Lesko. Głównym celem debaty było uświadomienie uczestnikom, jak działają przestępcy podszywający się pod członków rodziny bądź pracowników różnych instytucji oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci.

Podczas spotkania przedstawione zostały aktualne praktyki, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla nieświadomych użytkowników Internetu. Policjantki z leskiej komendy Policji, opowiadały o próbach oszustw metodą „na wnuczka” oraz apelowały do zgromadzonych osób, aby w miarę możliwości przekazywali pozyskane informacje dla rodziny i znajomych, by uchronić ich przed tego typu przestępstwami.
Na pytania seniorów odpowiadał dzielnicowy mł. asp. Mateusz Grzyb oraz Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego asp. szt. Paweł Mamak. Głos zabrał również reprezentujący Urząd Miasta i Gminy Dawid Lipka, który uczestniczył w debacie wraz z przedstawicielami lokalnego MGOPS-u.

Podczas spotkania po raz kolejny zachęcano seniorów do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia, które pozwala w sposób szybki i anonimowy powiadomić Policję o uciążliwych dla użytkowników zagrożeniach. Przedstawiono, w jaki sposób policjanci weryfikują poszczególne zgłoszenia i zapewniono, że ich dążeniem jest skuteczna eliminacja wszystkich potwierdzonych zgłoszeń.

  • policjanci na spotkaniu z seniorami opowiadają o zasadach bezpieczeńśtwa
Powrót na górę strony