Szkolenie z podstaw udzielania pierwszej pomocy dla pracowników PKL w Solinie
Policjanci z Leska i pielęgniarze SP ZOZ w Sanoku wspólnie przygotowali i przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników stacji kolei gondolowej PKL w Solinie. Mamy nadzieję, że teoretyczne i praktyczne szkolenie pozwoli na szybką reakcję w razie potrzeby udzielenia pomocy i pozwoli uratować czyjeś zdrowie lub życie.
Szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone przez policjantów i medyków w ramach porozumienia, jakie Komendant Powiatowy Policji w Lesku mł. insp. Grzegorz Koczera zawarł z Dyrekcją sanockiego szpitala. Od ponad roku lescy policjanci dysponują profesjonalnym sprzętem do nauki reanimacji, a zdobytymi umiejętnościami i wiedzą chętnie dzielą się z innymi grupami zawodowymi. Funkcjonariusze podejmują te działania z nadzieją, że mogą one uratować komuś życie.
Wczoraj w stacji kolei gondolowej PKL w Solinie jej pracownicy zostali przeszkoleni z podstaw udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość ćwiczenia masażu serca na fantomie oraz użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Ćwiczenia praktyczne odbywały się przez kilka godzin, w małych grupach tak, aby każdy z uczniów miał możliwość samodzielnego wykonania czynności związanych z przywróceniem krążenia i oddechu.
Jak ważne jest udzielenie szybkiej i prawidłowej pomocy przedmedycznej wiedzą służby, które na co dzień zajmują się ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia. Jednak często osoby postronne, które są świadkami zdarzenia, jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych, muszą udzielić pierwszej pomocy. Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas znał podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i nie bał się zastosować ich w praktyce.