XVI Droga Krzyżowa Służb Mundurowych
Wczoraj w Zwierzyniu w powiecie leskim odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. Od kilkunastu lat w piątek przed Niedzielą Palmową gromadzą się przedstawiciele służb mundurowych wraz z kapelanami, oraz władze samorządowe zarówno województwa jak okolicznych gmin i powiatów, by uczestniczyć w drodze krzyżowej. W tym roku mundurowi przeszli malowniczą trasą starorzecza Sanu już po raz szesnasty.
W piątkowe popołudnie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod hasłem „Krzyż znakiem służby i ofiary” dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. Funkcjonariusze wraz ze swoimi kapelanami oraz przedstawicielami władz samorządowych wyruszyli w drogę krzyżową z myślą, że każdy mundur to znak służby, poświęcenia życia dla Ojczyzny i drugiego człowieka. W tym roku rozważania skupione były na roli rodzin funkcjonariuszy, będących wsparciem i buforem bezpieczeństwa emocjonalnego. W ten szczególny sposób funkcjonariusze co roku przypominają, że są w służbie pokoju i bezpieczeństwa, dla dobra innych ludzi.
Drodze krzyżowej przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski. Obecne były również władze województwa podkarpackiego w osobie pani Teresy Kubas- Hul, wojewody podkarpackiego. Oprócz policjantów, służby mundurowe reprezentowali funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Służby Więziennej, także Wojsko Polskie, państwowa i ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Rybacka, jak również przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Polskiego Związku Łowieckiego, Regionalnych Lasów Państwowych oraz Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty.